2161 11.08.2022 17:18:16 Odpovězeno

Rýma po očkování

Dobrý den, měla jsem 3 dávky Pfizer. Po třetí dávce jsem druhý den dostala rýmu, trvalo to nakonec měsíc. Bohužel jsem během očkování neměla možnost dodržet klidový režim, naopak jsem v práci měla zvýšenou fyzickou námahu a den předtím jsem špatně spala. Nyní bych měla zájem o čtvrtou dávku, ale nechci aby se opakovaly stejné nežádoucí účinky. Mohlo by pomoct kdybych si vzala na očkování více dní dovolené kvůli možnosti lepšího vyspání a odpočinku? Děkuji
MUDr. Anna Přívorová MUDr. Anna Přívorová - Po očkování bývá člověk krátkodobě vnímavější k okolním infekcím. A fyzická zátěž ještě prohloubí tuto možnost. Proto se po očkování doporučuje onen klidový režim. Je pravděpodobné. že těsně před očkováním nebo i v den očkování jste se setkala s někým, kdo byl infikovaný. Pokud půjdete na další posilující dávku, bylo by dobré, abyste byla v dobré kondici, dobře vyspaná i najezená a po očkování si dopřála důsledný klidový režim. Ty tři dny jsou dostačující.

Komentáře uživatelů ...

Aktuality

 
Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě
Partyzánské náměstí 2633/7, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava,
tel.: 596 200 111, fax: 596 118 661, podatelna@zuova.cz,
Datová schránka: pubj9r8